Diagnostyka komputerowa to jedna z podstawowych metod weryfikacji potencjalnych awarii i usterek w pojeździe. Umożliwia szybkie wykrycie nieprawidłowości związanych z wieloma układami i podzespołami, a jej wykorzystanie wpływa na zmniejszenie kosztów ewentualnej naprawy.
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA – NA CZYM POLEGA? Diagnostyka komputerowa samochodu polega na podłączeniu do auta specjalnego komputera diagnostycznego, czasem określanego również jako tester diagnostyczny. W ten sposób uzyskuje się informacje dotyczące kondycji pojazdu, szczegółowych parametrów wielu podzespołów oraz miejsca występowania i przyczyn usterek. We współczesnych samochodach komputery wewnętrzne odpowiadają za sterowanie silnikiem oraz wieloma innymi elementami. Dzięki wbudowaniu odpowiednio zaprogramowanych układów diagnostycznych, jeżeli dojdzie do przekroczenia ustalonych zakresów pracy, komputer pokładowy zapisze kod błędu w swojej pamięci, co następnie zostanie przedstawione podczas diagnostyki komputerowej w naszym serwisie.

Komputer do diagnostyki samochodu wymienia z komputerem pokładowym informacje w ciągu zaledwie kilka minut i wyświetla te, które dotyczą wykrytych nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem poszczególnych podzespołów. To pozwala naszym specjalistom zdiagnozować newralgiczne miejsca i układy, które najprawdopodobniej będą wymagały interwencji.

kiedy?

KIEDY WARTO WYKONAĆ DIAGNOSTYKĘ KOMPUTEROWĄ?

Sytuacje, w których diagnostyka komputerowa samochodu może okazać się niezbędna, to m.in.:

• zapalenie kontrolek na desce rozdzielczej,

• utrata mocy pojazdu w czasie jazdy,

• problemy z układem napędowym,

• podwyższone spalanie,

• przed zakupem używanego samochodu.